«
»


Про страх

Вчора дочитала ‘Сто тисяч слів про любов, включаючи вигуки’. Довго читала, вдумливо. Пропускала крізь себе всі ці любові. Проживала їх через рядки. Перечитувала, посміхалася і стиха втирала сльозу. Бачила світ через них. І вірила, що все в світі з любові.

А щойно прийшла інша думка. Насправді все, чим ми керуємося, все, що відчуваємо, всі емоції, почуття і вчинки – це все має під собою завуальований тою чи іншою мірою страх. Мовчанка – страх бути непочутим, походи до лікаря – страх захворіти, їздити поїздом – страх літати. Не приймати рішення – страх брати на себе відповідальність, не гострити ножі – страх порізатися. Бажання подорожувати – страх, що ніколи не побачиш світ. Дружба і любов – страх залишитися самотнім. Не допомагати – а раптом попросять знову? Не приймати допомогу – в раптом подумають про слабкість? Не починати щось нове – а раптом не вийде? Не робити крок – а раптом далі гірше? Я тут перечекаю. Але і це також страх.

Все життя – це суцільна фобія, з моменту зачаття до останнього подиху. Свідомий чи несвідомий, це все одно страх. І навіть коли ми боремося з ним, це всього лиш страх, щоб він не став більшим, не розростався. І виливай – не виливай на воску, нікуди від нього не дітися. Здоганяє і простягає холодні, мокрі руки, намагаючись задушити в обіймах. І ти тікаєш від нього, як від прокаженого, тікаєш зі страхом від страху. По колу… Все йде по колу…1 коментар до “Про страх”

  1. Angl_A пише:

    Конечно в чем-то ты права! НО! Главный принцип работы психолога например с фобиями, это научиться перебарывать этот самый страх. Боишься пауков, возьми поддержать (конечно работа в этом направлении идет постепенная, но тем не менее идет работа). И так во всех фобиях. Боишься высоты, выйди на край крыши или прыгни с парашютом.
    Главный принцип, никогда не сдаваться и никогда не оставаться на месте.
    И да! Все мы чего-то боимся. Но те, кто всю жизнь не поддавался страху а что-то делал, в старости про свою жизнь вспоминает с улыбкою и не жалеет о ней. А те кто поддавались страхам всю жизнь, в старости боятся того что было, того что есть и того что будет… Это печально!
    Главное, выбрать для себя позицию))) Ты тот кто борется и живет или тот кто под кроватью))))


Маєте що сказати?

XHTML: Ви можете використовувати наступні теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>